Bezplatná právní poradna: Pracovněprávní nároky

Můžu podat výpověď pro neplacení mzdy?

14.12.2018 - Dobrý den, jsem v pracovní neschopnosti a zaměstnavatel mi dosud nezaplatil …

Nevyplacená mzda Mzda Spor se zaměstnavatelem

Po odečtení osobního ohodnocení mzda pod minimální

11.10.2018 - Dobrý den,na portálu úp jsem si našla zaměstnání, kde nabízeli 16 000 až 19 500 …

Minimální mzda Mzda

Pracovní cesta do zahraničí se zdržením na hranicích

10.10.2018 - Dobrý den. Jsem řidič a ve svátek jsem byl na cestě v zahraničí a při cestě …

Mzda Pracovní doba

Příplatek ke mzdě za nepříznivé prostředí

2.7.2018 - Dobrý den Mám dotaz ohledně příplatku za prostředí.V provoznín řádu čističky …

Mzda

Proplacení státního svátku z průměrného platu

21.6.2018 - Zdravím Chtěla bych se zeptat jestli se ze zákona platí svátek z průměrného …

Státní svátek Mzda

Strhávání ze mzdy u DDP

20.6.2018 - Jsem pracující důchodce,mám smlouvu DPP a hodinovou mzdu 75kč/uklízečka/Nic …

Mzda

Převedení na jinou pracovní pozici za nižší mzdu

13.6.2018 - Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda zaměstnavatel má právo aby mě převedl na …

Mzda Přeřazení na jinou pracovní pozici

Dorovnání mzdy po pracovním úrazu

7.6.2018 - Dobrý den mam dotaz když mam pracovní úraz tak mam nárok na 100% ,ale …

Pracovní úraz Mzda

Snížení mzdy kvůli méně kvalifikované práci

31.5.2018 - Dobrý den. Ve firmě, kde pracuji, dochází k útlumu výroby a rušení některých …

Mzda

Dorovnání mzdy po přeřazení na méně placenou pozici

31.5.2018 - Dobry den. Kdyz mi po pracovnim urazu a naslednem prerazeni na mene placenou …

Mzda Přeřazení na jinou pracovní pozici

Výše mzdy pří dočasném uzavření zaměstnavatele

23.5.2018 - Dobry den , potrebuji poradit od 4.6 do 30.6 nas necha zamestnavatel doma z …

Mzda

Nemocenská z důvodu pracovního úrazu a navýšení mzdy

22.5.2018 - Přeji hezký, slunný den. Obracím se na Vás s malým problémem.... :) V …

Nemocenská Pracovní úraz Mzda

Rozdílná mzda na stejné pozici

14.5.2018 - Dobrý den, prosím o radu, ohledně mé mzdy. Zjistil jsem, že můj kolega, …

Mzda

Dorovnání mzdy z důvodu nařízené karantény

9.5.2018 - Mám zaměstnavatelem nařízenou karanténu,lze uplatnin nějaký nárok na vyrovnání …

Mzda

Výpočet průměrné výše platu

6.5.2018 - Dobrý den,rád bych věděl,z jakého období se vypočítá průměrná výše platu při …

Mzda

Nárok na dorovnání platu

4.5.2018 - Byla mi uznána nemoc z povolání, už v průběhu zaměstnání mi byl přiznán …

Mzda Invalidní důchod

Mám stejný plat jako kolegyně s menší praxí

21.4.2018 - Dobrý den. Pracuji v soikromé nemocnici jako zdravotní sestra již 9 let. Po asi …

Mzda

Odečtení částky za pracovní oděv ze mzdy

20.4.2018 - Dobrý den, prosím, příteli končila smlouva v práci, zaměstnavatel ji dál …

Mzda

Proplacení státního svátku při pozastavení výroby

20.4.2018 - Dobrý den Zaměstnavatel mé manželky změnil pracovní dobu z rovnoměrné …

Státní svátek Mzda

Strhnutí peněz ze mzdy z důvodu chybějících zásob ve skladu

17.4.2018 - Dobrý den, před asi třemi měsíci jsem nastoupil do nové práce po několika …

Mzda

Doplácení rozdílu mzdy v případě dočasného převedení na jinou pozici

17.4.2018 - Dobrý den,mám dotaz, pokud mě moje nadřízená dá dočasně vykonávat jinou práci …

Mzda Přeřazení na jinou pracovní pozici

Krácení mzdy při práci na směny

17.4.2018 - Dobrý den,chci vás poprosit o radu. Pracuji v obchodě kde je pracovní doba …

Mzda

Vyplácení náhrady za ztrátu na výdělku

16.4.2018 - Dobrý den, od 6.3. jsem v pracovní neschopnosti po prodělaném pracovním úrazu, …

Mzda Pracovní neschopnost

Nižší mzda z důvodu nedostatku klientů

16.4.2018 - Dobrý den.Zaměstnavatel mi není schopen zajistit 40 hodinový týdenní úvazek, …

Přeřazení na jinou pracovní pozici Mzda

Nárok na dorovnání mzdy kvůli pracovnímu úrazu

12.4.2018 - Dobry den, v listopadu 2014 se mi stal prac.uraz, léčba byla konzervativní, v …

Pracovní úraz Mzda

Nevyplacení části variabilní složky mzdy

11.4.2018 - Dobrý den rád bych se zeptal na následující: Pokud mám ve smlouvě uvedenou …

Pracovní smlouva Mzda

Práce za jinou mzdu než kolegové na stejné pozici

4.4.2018 - bry den, mam problém v praci ohledne finanční diskriminace. Pracuji jako …

Mzda

Strhnutí odpracovaných hodin z důvodu nedokončené práce

6.4.2018 - Dobrý den, chci se zeptat ... v práci jsem dostal práci která je sice v mé …

Mzda

Počet odpracovaných dnů a mzda

13.3.2018 - Dobrý den,mám ve smouvě 18.000,- Kč hrubou mzdu + 6.000,- Kč odměny. Tedy …

Mzda

Doplatek do zaručené mzdy

6.3.2018 - Dobrý den, mám na vás dotaz. Můj zaměstnavatel mi nevyplatil doplatek do výše …

Mzda

Nesouhlas s výší mzdy

20.2.2018 - Dobry den prosim o informaci jestli se da nejak zjistit do jake platebni tridy …

Mzda

Špatně vypočtená mzda

8.2.2018 - Dobry den.Chci se optat.Vloni moje dcera skoncila materskou.Dve deti 7.chlapec …

Mzda

Dohoda o provedení práce

31.8.2017 - Dobrý den, mám dohodu o provedení práce na 8000,. Kč, zaměstnavatel mi ji chce …

Mzda

Požadavek na vyšší mzdu

4.8.2017 - Dobrý den Pracuji v servisním středisku, oprava základních desek. V naší …

Mzda

Náhrada mzdy v Německu

19.6.2017 - Dobrý den, manžel pracuje v Německu na pracovní smlouvu. Chci se zeptat na koho …

Mzda

Tarifní skupina při práci vrátného

6.6.2017 - Pracuji jako vrátný mám nárok na 2.tarifní skupinu

Mzda

Fixní plat v nepravidelném provozu

29.6.2017 - Dobrý den pracuji na nepravidelný směnný provoz a chtěla bych se zeptat zda je …

Mzda

Výpočet mzdy u řidiče autobusu

17.5.2017 - Pracuji jako řidič autobusu.Mzda se skládá s odměny za jízdu a odměny za čekání …

Mzda

Nárok na navýšení mzdy

17.5.2017 - Dobrý den, můj dotaz se týká toho, zda má zaměstnavatel nárok nenavýšit mi plat …

Mzda

Výše hodinové mzdy

10.5.2017 - Pracuji jako prodavačka pokladní 30 hod tydně mam stanovenou mzdu 10050 kč na …

Mzda

Nárok na doplatek minimální mzdy

10.5.2017 - Dobry den.V roce 2015 jsem jako zamestnanec odpracoval celkem asi 1200hodin v …

Mzda

Snížení mzdy po podepsání výpovědi

19.4.2017 - Dobrý den, přítel pracoval v německu, dostal výpověď, tu podepsal, zaměstnavat…

Mzda