Pracovněprávní nároky: Pracovní cesta do zahraničí se zdržením na hranicích

Mzda Pracovní doba

Dobrý den. Jsem řidič a ve svátek jsem byl na cestě v zahraničí a při cestě domů jsem nemohl překročit hranice a proto jsem musel stát na hranicích protože u nás je zákaz jízdy. Po 22 hod. jsem v jízdě pokračoval, Celý svátek jsem byl v práci, ale dobu jízdy mám jen 8 hodin. Tak se chci zeptat zda mi zaměstnavatel má proplatit celý svátek, nebo jen dobu jízdy. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

Ve vašem případě by bylo nutné posoudit konkrétní ustanovení pracovní smlouvy, kterou máte se zaměstnavatelem a také konkrétní okolnosti, kvůli kterým došlo k tomuto zdržení. Nicméně jestli šlo o překážku v práci na straně zaměstnavatele, který tuto cestu naplánoval v době zákazu jízdy, zaměstnanci přísluší náhrada mzdy nebo platu ve výši průměrného výdělku.