Pracovněprávní nároky: Pracovní neschopnost a ukončení pracovního poměru

Ukončení pracovního poměru Pracovní neschopnost

Dobry den, od prosince 2017 jsem v pracovni neschopnosti. V unoru 2018 jsem podala výpověď. Výpovědní lhuta mi konci k 30.4.2018. Pracovni neschopnost bude pravděpodobně pokracovat. Jak mam postupovat dale? Odkládá se termin ukonceni prac.pomeru? Nebo termin plati a ja se pak musim přihlásit,i přes trvani neschopnosti, na UP? Pripadne jake doklady mi pri ukonceni pracovniho pomeru musi zamestnavatel predat? Dekuji za odpoved. Vav.

Dobrý den,

pracovní poměr bude ve Vašem případě končit k 30.4.2018. Na ÚP se po dobu, kdy jste v pracovní neschopnosti, ani evidovat nemůžete. Jaké doklady musí zaměstnavatel předat, je dobře rozvedené např. v tomto článku:

http://www.investpike.cz/co-je-treba-zajistit-drive-nez-opustite-zamestnani/

S pozdravem,