Pracovněprávní nároky: Pracovní neschopnost po uplynutí výpovědní lhůty

Pracovní neschopnost Výpovědní lhůta

Dobrý den. Jsem ve 2měsíční výpovědní lhůtě (výpověď jsem podala já),která končí 31.7.18. V červnu jsem onemocněla a nejspíš bude PN trvat déle než do uvedeného termínu výpovědi, tj. bude pokračovat i v srpnu. Mám nárok na nemocenskou i za srpen, a vzniknou mi vůči zaměstnavateli nějaké povinnosti? Děkuji za vaši reakci.

Dobrý den,

Jestliže se zaměstnanec stane dočasně práce neschopným nedochází k prodloužení výpovědní lhůty nárok na nemocenské dávky trvá také po skončení pracovního poměru, a to maximálně po dobu sedmi kalendářních dnů