Pracovněprávní nároky: Prodloužená ochranné lhůty po vystavení nové neschopenky

Pracovní neschopnost

Dobrý den, jsem od 2.5.2018 ve zkušební době na 3 mesice. Nyni jsem onemocněl a jsem na nemocenské, kdy mi plati tzv. 14-ti denní ochranná lhůta proti výpovědi zaměstnavatelem. Mohu já zaměstnanec behem nemoci dát výpověď ke dní ukončení prac. neschopnosti? Je pravda, že pokud v ochranné lhůtě 14 dnů ve zkušební době bez rozvázání prac.poměru ukončím nemoc a lékař mi vystaví novou neschopenku s jinou diagnozou, tak ochranná lhůta se automaticky prodlužuje o dalších 14 dnů?

Dobrý den,

V důsledku pracovní neschopnosti se Vám zkušební doba o 14 dní prodlouží. Ochranná lhůta, jak jste správně napsal, chrání pouze zaměstnance proti výpovědi ze strany zaměstnavatele. Vy, jakožto zaměstnanec, můžete podat výpověď bez udání důvodu kdykoliv.