Pracovněprávní nároky: Výpočet ztráty na výdělku po dobu pracovní neschopnosti

Pracovní neschopnost

Dobrý den.Které rozhodné období je bráno pro zaměstnance postiženého pracovním úrazem pracujícího v Kontu pracovní doby pro výpočet ztráty na výdělku po dobu pracovní neschopnosti?Konto pracovní doby je u nás ve firmě 52 týdnů.Je to poslední ukončené čtvrtletí a nebo se tato otázka řídí paragrafem 354,86 a 87 zákoníku práce? Poslední ukončené čtvrtletí je pro mě výhodnější než uplatnění Konta pracovní doby,které zvolil zaměstnavatel.Je to správně zvolené rozhodné období zaměstnavatelem?Pokud ne jakými argumenty se bránit? Děkuji M.M.

Dobrý den,

při uplatnění konta pracovní doby je rozhodným obdobím předchozích 12 kalendářních měsíců po sobě jdoucích před začátkem vyrovnávacího období.

S pozdravem, Vaše nároky.cz