Pracovněprávní nároky: Zaměstnanec nepřišel do práce

Ostatní Pracovní neschopnost

Dobrý den, prosím o radu, zaměstnanec ráno nepřišel do práce, přišel později v podnapilém stavu, už na něj čekala výpověď ve zkušební době ze strany zaměstnavatele. Tuto výpověď podepsal a druhý den přinesl neschopenku na nepracovní úraz ze dne 15.10.2018. My jsme mu dali 15.10. neomluvenou absenci, musíme mu platit prvních 14dní neschopnosti náhradu mzdy za nemoc?Děkuji.

Pěkný den,

případ je komplikovanější a pro kvalifikovanější posouzení a více informací bychom potřebovali možnost nahlédnout do podkladů. Obecně lze říci, že pokud byl opravdu v PN již předtím než se dostavil do práce, pak ji měl ve chvíli předání zrušení pracovního poměru namítat, jinak lze předpokládat, že pracovní neschopnost nastala až po obdržení zrušení pracovního poměru. I v tomto případě ovšem ještě běžela tzv. ochranná doba, ve které, pokud dojde k pracovní neschopnosti, má zaměstnanec právo na náhradu mzdy a na nemocenskou.

S pozdravem Vaše nároky.cz