Pracovněprávní nároky: Výpověď při pracovní neschopnosti

Pracovní neschopnost

Dobrý den, potřebovala bych poradit. Jsem tehotna a jsem na neschopence. Pracovni poměr mam na dobu neurčitou, jenže prodejna ve které pracuji se bude zavírat, přebírá ji jina firma. Naše firma ale nekonci, jen prodejna v mem bydlišti. Všichni dostaneme hromadnou výpověď dohodou. Zajímá me, jestli me muže firma propustit, když jsem na neschopence a pokud ano, jak to mám dal řešit. Za dva měsíce bych mohla nastoupit na mateřskou, ale nevím jak to bude, když budu nezamestnana. Moc děkuji za odpověď. Stuchlíková

Dobrý den,

dle našeho názoru, pokud se ruší pracoviště ve Vašem bydlišti, pak Vás má zaměstnavatel právo propustit i v případě, že jste těhotná. Pokud by se Vaše pracoviště pouze přemísťovalo do okolí současného pracoviště, pak by zaměstnavatel právo na výpověď neměl.

Děkujeme za Váš dotaz