Pracovněprávní nároky: Proplácení doprovodu k lékaři

Lékař

Dobrý den, mám dotaz, povezu maminku na operaci očí, je vyžádám doprovod, ale nebydlíme ve stejném městě, dělí nás dost kilometrů , musím si v práci vzít dva dny dovolené, budou jí operovat obě oči, ale každé v jiný termín, mám nějakou možnost náhrady? děkuji za odpověď. Šárka

Dobrý den,

pracovní volno k doprovodu rodinného příslušníka do zdravotnického zařízení k vyšetření nebo ošetření při náhlém onemocnění nebo úrazu a k předem stanovenému vyšetření, ošetření nebo léčení se poskytne na nezbytně nutnou dobu, nejvýše však na 1 den, byl-li doprovod nezbytný a uvedené úkony nebylo možno provést mimo pracovní dobu.

S pozdravem,