Pracovněprávní nároky: Proplacení nadstandardního ubytování v rehabilitačním ústavu zaměstnavatelem

Lékař

Dobrý den. Mám a nebo nemám jako zaměstnanec v pracovní neschopnosti po pracovním úrazu povinnost oznámit zaměstnavateli písemně (např.doporučeným dopisem) nástup k hospitalizaci v rehabilitačním ústavu nebo jen stačí telefonické oznámení např. osobě,kterou zaměstnavatel využívá ke kontrole nemocných? V rehabilitačním ústavu se platí (každý pacient) příplatek 60 Kč na den za stravování.Dále mi bylo nabídnuto nadstandardní ubytování za příplatek 100 Kč na den.Mohu si poté celkovou vyčíslenou částku ZA NADSTANDARDNÍ UBYTOVÁNÍ A STRAVOVÁNÍ v rámci pracovního úrazu nárokovat k proplacení u zaměstnavatele nebo pojišťovny spolu s dalšími náklady na léčbu? Děkuji S pozdravem M.Michal

Vážený pane,

Vždy je lepší takovouto skutečnost oznámit přímo zaměstnavateli s tím, že Vám zůstane v ruce potvrzení o tom, že jste mu tuto skutečnost oznámil (např. mail/sms). Nadstandartní náklady bohužel uplatnit nelze, pokud nejsou skutečně nutné pro Vaši další léčbu (jedná se o vylepšení vašeho pobytu, nikoliv o vylepšení procedury léčení Vašeho zranění).