Pracovněprávní nároky: Návštěva lékaře během směny

Lékař

Dobrý den. Prosím o radu. Pracuji ve třísměnném provozu. Směny - ranní, odpolední a noční - jsou rozepsány na celý rok dopředu. Přesto se stalo, že nemohu jít k lékaři jindy, než během směny. Zaměstnavatel po mně chce, abych si v den návštěvy lékaře vzala odpolední směnu, k lékaři šla ráno a byla tak co nejdelší dobu v práci. Ale to mi nevyhovuje, odpoledne musím vyzvednout syna ze školky, už jsem se tak zařídila v rámci plánování směn. Má na to zaměstnavatel právo? Děkuji.

Vážená paní,

ze zákona je zaměstnavatel povinen v případě návštěvy lékaře zaměstnancem dát zaměstnanci pracovní volno v délce potřebné k ošetření. Směny musí být naplánovány nejméně 14 dní dopředu, pokud není dohodnuto jinak.

S pozdravem,

Vaše nároky