Pracovněprávní nároky: Návštěva lékaře při práci z domova

Lékař

Dobrý den, pracuji z domova na plný úvazek a mám 2-leté dítě ve školce. Školka končí v 16:00. Pracuji ráno, když dítě ještě spí a potom když je ve školce. Jsem těhotná. Musím chodit často k lékaři a přestávám být schopná pracovat 8h denně. Dá se považovat návštěva lékaře jako osobní překážka v práci normálně, jako bych pracovala v kanceláři?

Dobrý den,

ve Vašem případě záleží na tom, zda máte sjednanou fixní pracovní dobu a pouze vykonáváte svoji pracovní činnost z domova, nebo máte pracovní dobu flexibilní. V případě flexibilní pracovní doby, pokud je možné návštěvu u lékaře vykonat mimo pracovní dobu, musí si zaměstnanec svoji pracovní dobu upravit tak, aby návštěva lékaře připadla mimo ni. Pokud ovšem požádáte o kratší pracovní dobu nebo jinou její vhodnou úpravu, nebrání-li v tom zaměstnavateli vážné důvody, musí Vám vyhovět a pracovní dobu Vám upravit.

S pozdravem, Vašenároky.cz