Pracovněprávní nároky: Neplatí mi přesčasy

Spor se zaměstnavatelem Práce přesčas

Pracuji jako pomocny delnik v soukromé firmě.Jsem v insolvenci.Pracuji řadne u teto firmy 14let a plati mi sotva 91kč na hodinu i kdyz jsem roky jezdil Fuzem pracuji na stavbe proste delam vse co je třeba.12 let jsem si nebral ani dovolenou.Majitel firmy me presto mizerne platí námitky igoruje požadavek na vyšši mzdu také.Po srázce insolvence mi zbýva pouze 5000 na účet a 3 tisice na ruku.Přesto mi neustále bezdůvodně vždy vydá méne penez na ruku treba o 500 s tim ze vic nema neplati mi ani vsechny hodiny minule ackoliv mne umluvil na prezcas 2 soboty me dal naopak o 2000 kč méně a opět nezdůvodnil.Nekomunikuje nebo je furt nekde.. Nevim co mám dělat a jak se bránit.Odejit se bojim sehnat jinou praci je problem i kdyz se tvrdi ze ne!!!Vsude chtej to ci ono a i kdyz splnite uz se neozvou.Chci si najit práci po insolvenci(27 měsíců ještě )abych mohl dát výpověď a pokud budu nejaky cas na pracaku nebudu svou insolvenci ohrožovat abych se nedostal do dalsich problémů.Insolvenci mám kvůli své dobrotě a důvěřivosti neb půjčky si na mě vzal člen mé rodiny a nic mi nikdy nespatil ani neplatí. Poradte mi co mam delat.Take mi prez rocni zadost účetni firmy nevydala výpisy výplat pro finannčni úřad neb jsem 14let dárcem krve a oni mi neodpočitávali můj nárok odpočtu z dane a tvrdili mi ze na nic takového nemám nárok.S pozdravem Klár jiři.Prosim o odpoved na em.adr.mé kamaradky neb mam problem s mobilem.Em.adr.:bressy1313gmail.com

Dobrý den,

zaměstnavatel je povinen platit mzdu, která je uvedena ve Vaši pracovní smlouvě. Výše mzdy musí být vyšší, než je minimální mzda, která je pro rok 2018 73,20 Kč za hodinu. Zaměstnanec má právo za každý celý kalendářní měsíc nepřetržitého trvání téhož pracovního poměru na jednu dvanáctinu dovolené. Dovolená činí nejméně 4 týdny za rok. Čerpání dovolené zaměstnanců je povinností zaměstnavatele, který v případě nesplnění této povinnosti může být sankcionován inspektorátem práce pokutou až do 200 000 Kč.

Zaměstnavatel je také povinen při měsíčním vyúčtování mzdy vydat zaměstnanci písemný doklad obsahující údaje o jednotlivých složkách mzdy. Na žádost zaměstnance musí i předložit doklady, na jejíchž základě mzdu nebo plat vypočetl.

Co se týče snížení základu daně za odběry krve. Odečtení ze základu daně je možné jenom za bezúplatné odběry krve a tuto skutečnost je nutné dokázat správci daně. K dokázání této skutečnosti postačí potvrzení o bezúplatném odběru krve, které Vám mohou vystavit při odběru, nebo můžete požádat o souhrnné potvrzení, které Vám vystaví transfuzní stanice na konci roku. Odečíst lze maximálně 15% ze základu daně.