Bezplatná právní poradna: Pracovněprávní nároky

Zaměstnavatel mi strhl všechny přesčasy

24.10.2018 - Dobrý den je možné po předložení propustky aby mi zamnestnavatel oznámil že …

Práce přesčas

Zpětné proplacení přesčasů a svátku

22.10.2018 - Dobrý den, mohl bych se zeptat, jak to funguje se svátky? U nás v práci si …

Státní svátek Práce přesčas

Neplatí mi přesčasy

18.10.2018 - Pracuji jako pomocny delnik v soukromé firmě.Jsem v insolvenci.Pracuji řadne u …

Spor se zaměstnavatelem Práce přesčas

Zaměstnavatel nařizuje práci přesčas za každou provedenou chybu

11.7.2018 - Dobrý den, zajímá mě, zda má zaměstnavatel právo mi nařídit práci přesčas za …

Práce přesčas

Práce přesčas vyšší než 8 hodin týdně

10.7.2018 - Dobrý den chtěl bych se zeptat jestli mi může zaměstnavatel nařizovat víc jak 8 …

Práce přesčas

20 hodin přesčasů zdarma

10.7.2018 - Dobrý den, mám na Vás dotaz ohledně přesčasů v naší firmě. Od nového roku nám …

Práce přesčas

Zaměstnavatel nařídil proplacení přesčasů namísto volna

8.7.2018 - Dobrý den , jsem ve výpovědní lhůtě a mám cca 120 přesčasových hodin. Zaměstnav…

Výpovědní lhůta Práce přesčas

Změna hodinové mzdy při práci přesčas

8.7.2018 - Dobrý den chtěla bych se informovat. Pracuji jako prodavačka pracovní dobu …

Práce přesčas

Práce přesčas při třísměnném provozu

25.6.2018 - Může mi zaměstnavatel nařídit práci přesčas při třísměnném provozu?Musím …

Práce přesčas

Nesouhlas s prací přesčas

21.6.2018 - Dobrý den,když nepodepíšu nařízení práce přesčas,tak předpokládám,že stejně …

Práce přesčas

Přesčasy při péči o postižené dítě

20.6.2018 - Dobrý den chci se zeptat zda mi může zaměstnavatel nařídit přesčasy když mám …

Práce přesčas

Nařízení práce po noční směně

13.6.2018 - Dobrý den,může mě zaměstnavatel nařídit práci po noční směně? Děkují za odpověď!

Práce přesčas

Změna rozvržení směn

7.6.2018 - Dobrý den, může mi zaměstnavatel nařídit po dobu dovolené kolegů dvanactihodino…

Práce přesčas

Zkrácený pracovní úvazek a přesčas

7.6.2018 - Dobrý den, rád bych se prosím zeptal. V pracovní smlouvě mám práci na zkrácený …

Práce přesčas

Odpracování vyššího počtu hodin, než bylo domluveno

24.5.2018 - PRACOVNI SMLOUVU JSEMPODEPSAL NA 37.5 HOD. PRACOVAL JSEM 4 12 VTYDNU COŽ 44 …

Práce přesčas

Odchod po odpracování 8 hodin přesčasů

24.5.2018 - Dobrý den. Dělám 12h směny krátký dlouhý týden a vedoucí pracovník mi nařídil …

Práce přesčas

Zaměstnavatel během dne rozhodne, zda mám ranní nebo denní směnu

18.5.2018 - Pracuji přes 30 let jako zdravot. sestra. Před 3 lety zaměstnavatel najel na …

Práce přesčas

Neproplacení přesčasových hodin

7.5.2018 - Dobrý den, mám takový širší dotaz. Pracuji pod zaměstnavatelem, se kterým jsem …

Práce přesčas

Nárok na proplacení přesčasu

27.4.2018 - Dobrý den, zaměstnavatel mi ukládá práci přesčas 150 hodin za rok. Mám nárok …

Práce přesčas

Častá práce přesčas

18.4.2018 - Pracuji jako pokladní na krátký a dlouhý týden (12 hod.). Dostáváme práci …

Práce přesčas

Přesčasy v invalidním důchodě

12.4.2018 - Dobrý den, mám zaměstnance, kterému byl uznán invalidní důchod z toho důvodu mu …

Práce přesčas Invalidní důchod

Práce přesčas skoro každý týden

12.4.2018 - Dobrý den,muže mi zaměstnavatel nařídit přesčas za velkou marodku lidí,přestože …

Práce přesčas

Odmítnutí proplacení přesčasu

10.4.2018 - Dobrý den, Mám dotaz když mám ve smlouvě psáno že přesčasove hodiny mi budou …

Práce přesčas

Práce přesčas po odpolední a noční směně

6.4.2018 - Dobry den muze zamesnavatel naridit praci prescas odpoledne i nocni smene?.Prac…

Práce přesčas

Práce přesčas na návrh zaměstnance

27.3.2018 - Dobrý den, měl bych dotaz ohledně přesčasů. Na mateřskou nám odešla jedna …

Práce přesčas

Práce přesčas a nepravidelná pracovní doba

27.3.2018 - Dobrý den, mam dotaz ohledne nepravielné pracovní doby a prace pres čas. Se …

Práce přesčas

Práce přesčas každý týden

27.3.2018 - dobrý den. chci se zeptat. zamestnavatel nas nuti na přesčas a to každý týden a …

Práce přesčas

Příplatek za práci přesčas

22.2.2018 - Dobrý den,chci jasně vědět z čeho se vypočítává příplatek za přesčasovou …

Práce přesčas

Práce navíc za nemocnou kolegyni

22.2.2018 - Dobry den.Muj dotaz zní,kdyz mam v prac.smlouve stanovenych 35hod tydne je …

Práce přesčas

Neproplacení přesčasových hodin kvůli nemoci

22.2.2018 - Dobrý den, mám odpracováno několik přesčasových směn které si nemohu vybrat …

Práce přesčas

Práce přesčas celý rok

20.2.2018 - Dobrý den, může prosím zaměstnavatel, který nemá odborovou organizaci stanovit …

Práce přesčas

Nařízená práce přesčas

4.1.2018 - Dobrý den, můj dotaz se týká nařízení práce přesčas přes týden. Vzhledem k …

Práce přesčas

Vynulování přesčasových hodin

10.12.2017 - Dobrý večer, pracuji vKNTB ve Zlíně jako porodní asistentka a do nového roku …

Práce přesčas

Nárok na proplacení práce přesčas

4.12.2017 - jsem vedoucí lékař ve státní lázeňské léčebně.Zaměstnavatel mi odmítá proplatit …

Práce přesčas

Vybrání přesčasů a dovolené

24.11.2017 - Dobrý den, odpracoval jsem více než 8h v měsíci přesčas a při nahlášení …

Práce přesčas

Nařízení práce přesčas

22.11.2017 - Dobrý den, je nějak zákonem specifikováno, jakým způsobem a s jakým předstihem …

Práce přesčas

Nadpracování odstávky ve výrobě

27.7.2017 - Dobrý den, chtěl bych se zeptat zda zaměstnavatel po mně může požadovat …

Práce přesčas

Nepodepsání souhlasu s prací přesčas

27.7.2017 - Dobrý den, chtěl bych se zeptat, co vyplívá z nepodepsání souhlasu o přesčasové …

Práce přesčas

Práce přesčas nad rámec zákona

17.7.2017 - Dobrý den, zaměstnavatel nás žádá podepsat novou pracovní smlouvu, ve které …

Práce přesčas

Druhá půlhodinová přestávka

17.7.2017 - Zaměstnanec má 8 hodinovou pracovní dobu, vykáže práci přesčas, za který si …

Práce přesčas

Ústní nařízení přesčasu

7.7.2017 - Dobrý den, chtěl bych se prosím zeptat, jestli mi může zaměstnavatel oznámit …

Práce přesčas

Stravné za přesčasy

23.6.2017 - Dobrý den, náleží mi stravné když pracuji o víkendu přesčas a nechám si …

Práce přesčas

Možnost odmítnutí práce přesčas

26.6.2017 - Mužu odmítnout práci přesčas,když už jsem jeden 7,5hodinový v tomto měsíci byla …

Práce přesčas

Neproplacení přesčasů a zákaz dovolené

7.6.2017 - Dobrý den, obracím se na Vás s prosbou o radu. Pracuji v nepřetržitém provozu. …

Práce přesčas

Oznámení práce přesčas

7.6.2017 - Dobry den,mam dotaz když delame v tydnu od 6, do 16,00 pracovni doba je …

Práce přesčas

Proplacení přesčasů ve zkušební době

7.6.2017 - Jsem ve zkušební době.Zaměstnavatel mi nezaplatil státní svátek v měsici dube…

Práce přesčas

Využití přesčasů z jiného týdne

6.6.2017 - Dobrý den, mám pracovní úvazek 40h/týden a k tomu většinou 2h přesčas/ týden a …

Práce přesčas

Nařízení přesčasů ve zkušební době

7.6.2017 - Dobrý den, ráda bych se zeptala jak je to s nařízením přesčasu ve zkušební …

Práce přesčas

Plánování přesčasů bez vědomí zaměstnance

7.6.2017 - Dobrý den, chtěl bych se zeptat : Zda zaměstnavatel může bez vědomí zaměstnanc…

Práce přesčas

Práce přesčas ve zkušební době

7.6.2017 - Musím chodit na přesčasy ve zkušební době? Děkuji.

Práce přesčas

Odmítnutí práce přesčas

7.6.2017 - Pracuji ve zdravotnictí již 35 let a nechci již vykonávyt práci přesčas.Za …

Práce přesčas

Nevykonání nařízeného přesčasu

29.6.2017 - Dobrý den Může mi zaměstnavatel nařídit přesčas i v případě že nemám hlídání …

Práce přesčas

Lhůta pro oznámení přesčasu

29.6.2017 - Dobrý den pracuji v osmihodinovem provozu a zaměstnavatel nám chce nařídit dvě …

Práce přesčas

Neplacení odměn za práci přesčas a o víkendu

16.5.2017 - ZAMĚSTNAVATEL NÁM PLATÍ 100KČ NA HODINU V HRUBÉM AŤ JE TO SOBOTA ,NEDĚLE,PŘESČA…

Práce přesčas

Nedodržení pracovního plánu a doby

8.5.2017 - Jak se tváří zákoník práce proti následujícímu postupu zaměstnavatele : ve …

Práce přesčas

Nevyplacené přesčasy

5.5.2017 - Pracoval jsem u České pošty. Manželka tam pracuje stále, práci má bohužel ráda. …

Práce přesčas

Nařízený přesčas o víkendu

4.5.2017 - Dobrý den chtěla bych se zeptat zda mi může vedouci nařídit přesčas o víkendu.P…

Práce přesčas

Přesčasy za zaučování nového člověka

3.5.2017 - Dobrý den, od ledna loňského roku jsem v práci zaučovala novou kolegyni. Museli …

Práce přesčas

Práce přesčas při invalidním důchodu

28.4.2017 - Dobrý den, mám ciď la.stupně, dělám strážného 12.ti hod.směny a noční,v …

Práce přesčas

Nařízení noční směny

28.4.2017 - Dobry den chtela jsem se zeptat zda zamestnavatel muze naridit sestou nocni a …

Práce přesčas

Proplacení mzdy a příplatků za práci o víkendu

26.4.2017 - Dobry den chtel jsem se optat co je na tom pravdy ze kdyz jezdim kamionem a …

Práce přesčas

Nařízený přesčas od zaměstnavatele

28.4.2017 - Dobrý den.Pracuji na úvazek 40h týdně.Je možné ,aby mi zaměstnavatel naplánoval …

Práce přesčas

Nařízení přesčasů zaměstnavatelem

19.4.2017 - Dobrý den chci se zeptat že nám zaměstnavatel nařídíl opět přesčasy a to 12 …

Práce přesčas

Navýšení pracovních hodin u polovičního úvazku

5.4.2017 - Dobryvden,mam smlouvu na 20 hodin tydne,polovicni uvazek.ma zamestnavatel pravo …

Práce přesčas

Zpětné doplacení práce přesčas

31.3.2017 - Dobrý den,zaměstnavatel mi 10 let nesprávně proplácel mzdu za práci přesčas.Mís…

Práce přesčas

Nařizování práce přesčas v případě invalidity

31.3.2017 - Jsem invalida 1 stupně.mam pracovní smlouvu na 20hodin týdne.ktomu chodím do …

Práce přesčas

Nařízení práce přesčas o víkendu

31.3.2017 - dobry den chci se zeptat jestli mi zamestnavatel muze naridit prescas kazdou …

Práce přesčas

Povinná doba odpočinku po práci přesčas

31.3.2017 - Dobrý den Mám dotaz stran pracovní pohotovosti. Mívám týdenní pohotovost od …

Práce přesčas

Případné sankce na nepodepsání dohody

31.3.2017 - Dobrý den, v naší kolektivní smlouvě stojí: "Dohoda zaměstnance o konání práce …

Práce přesčas

Změna dlouhodobých pracovních plánů

28.2.2017 - Dobrý den,pracuji ve zdravotnictví na tči směny.Na začátku roku jsme dostali …

Práce přesčas

Práce o víkendech a přesčasy

3.3.2017 - Dobrý den, měl bych dotaz ohledně odpracování 150 hodin přesčasů. Zaměstnavatel …

Práce přesčas

Termín oznámení práce přesčas

9.2.2017 - Dobrý den chtěl bych vedet jak dopředu mi musí dát zaměstnavatel vědět že bude …

Práce přesčas

Nařízení práce přesčas z důvodu inventury

9.2.2017 - Dobrý den, firma má provoz Po-Pá 7-15:30. Lze nařídit zaměstnancům přesčas z …

Práce přesčas

Nárok na proplacení práce přesčas

9.2.2017 - Dobrý den,je možné,aby mi zaměstnavatel proplacel 37,5 h pracovní týdenní dobu …

Práce přesčas

Nárok na svačinu při práci přesčas

9.2.2017 - Zaměstnavatel mi nařídil přesčas/12 hod.směnu/,mám nárok na svačinu,jestli ano …

Práce přesčas

Náhradní volno namísto proplacení

13.1.2017 - Dobrý den, chci se zeptat jak je to s hodinami přesčas. Chtěla jsem náhradní …

Práce přesčas

Práce přesčas v době vyšetření u lékaře

13.1.2017 - Šéfka mi nařídila přesčas směnu, přitom ví už měsíc předem, že mám v ten den …

Práce přesčas

Práce i po odpíchnutí

20.12.2016 - Dobrý den mám dotaz pracuji v obchodě dělám Od 7.00 do 20.00. Chtěji abych si …

Práce přesčas

Čerpání dovolené za přesčasy

27.12.2016 - Dobrý den, pokud mám uděláno za měsíc 60 hodni přesčasu a vedoucí mi ze dne na …

Práce přesčas

Pravidelné přesčasy

16.12.2016 - Jenže, u nás to je každý týden a někdy i v sobotu. Ale když mi to nařídí hodinu …

Práce přesčas

Práce přesčas před směnou i po

16.12.2016 - Zaměstnavatel vyžaduje nástup do zaměstnání 5 minut před a 5 minut ukončení …

Práce přesčas

Částečný invalidní důchod a práce přesčas

29.11.2016 - Dobrý den Prosím , může zaměstnavatel nařídit práci přezčas zaměstnanci v …

Práce přesčas

Nařízení práce přesčas hodinu před koncem

25.11.2016 - Dobrý den, v zaměstnání nám tvrdí, že nám můžou nařídit přesčas i hodinu před …

Práce přesčas

Přesčasy ve výplatnici

8.11.2016 - Dobrý den, musí mi zaměstnavatel do výplatnice psát přesčasy? Mám zhruba 30hod …

Práce přesčas

Snížení příplatku za práci přesčas

8.11.2016 - Dobrý den, zaměstnavatel mi nařídil práci přesčas 12,5 hodin měsíčně, za to mám …

Práce přesčas

zákoník práce nařízení přesčasů

23.8.2016 - Dobrý den, ve smlouvě mám, že pracuji ve dvousměnném provoze v supermarketu s …

Práce přesčas

Zaměstnavatel nařizuje přesčas

8.9.2016 - Dobrý den, chtěl jsem se zeptat. Pracuji na nepřetržitém provozu a zaměstnavate…

Práce přesčas

Nařízený přesčas a volno v práci

31.10.2016 - Dobrý den. Chtěl bych se zeptat, jestli je normální mít pouze 2 dny volno po …

Práce přesčas

Pravidelná práce přesčas

10.8.2016 - Dobrý den, pracuji ve firmě jako operátor. Ve smlouvě mám úvazek na 40 hodin …

Práce přesčas

Zákoník práce, nařízení přesčasů

27.7.2016 - Dobrý den,pracuji ve 2směnném provozu.Od začátku roku máme každý týden nařízené …

Práce přesčas

Nařízení práce přesčas

29.6.2016 - Dobrý den pracuji jako dělnice ve 3 směnném provozu (týden ranní,odpoledni a …

Práce přesčas