Pracovněprávní nároky: Zaměstnavatel nařídil proplacení přesčasů namísto volna

Výpovědní lhůta Práce přesčas

Dobrý den , jsem ve výpovědní lhůtě a mám cca 120 přesčasových hodin. Zaměstnavatel mi hodiny nařídil proplatit, i když stim nesouhlasím . Má na to právo ? Děkuji za odpověď

Dobrý den,

za práci přesčas primárně náleží mzda navýšená o přesčasový příplatek, náhradní volno se poskytuje pouze na základě dohody mezi zaměstnancem a zaměstnavatelem.

S pozdravem, Vaše nároky.cz