Pracovněprávní nároky: Nařízení přesčasů ve zkušební době

Práce přesčas

Dobrý den, ráda bych se zeptala jak je to s nařízením přesčasu ve zkušební době. Pracuji na 3 směny od pondělí do pátku. V den nástupu do nového zaměstnání mi bylo řečeno půl hodiny před koncem smėny,že druhý den musím na přesčas,podotýkám,ze tím přesčasovím dnem měla být sobota a také to,že stalí zaměstnanci přesčas odmítli a tak by nebyl nikdo kdo by zaučoval. Děkuji za odpověď

Vážená paní,

práci přesčas může zaměstnavatel zaměstnanci nařídit jen z vážných provozních důvodů, a to i na dobu nepřetržitého odpočinku mezi dvěma směnami. Doba, ve které je přesčas vykonáván (tzn. zkušební doba) není v tomto případě relevantní.