Pracovněprávní nároky: Změna hodinové mzdy při práci přesčas

Práce přesčas

Dobrý den chtěla bych se informovat. Pracuji jako prodavačka pracovní dobu mám 30 hodin týdně a plat 11175 ale když je potřeba co je pravidlem kazdy tyden je to 36 hodin tak na výplatní pásce je to stejný plat . Jen plat na hodinu se změní z 93.20 na 80 kč. Děkuji Veselkova

Dobrý den,

pododná otázka již byla zodpovězena zde https://www.vasenaroky.cz/poradna/prace-prescas-cely-rok?t=prace-prescas

Co se týče Vaší situace, zaměstnavatel by Vám za přesčasy buď měl řádně zaplatit nebo Vám dát náhradní volno. Navíc, pokud máte ve smlouvě o HPP stanovenou mzdu, nemůže zaměstnavatel jen tak měnit její výší. Dle vašeho popisu se nám proto jednání zaměstnavatele nezdá a nejedná dle zákona.

S pozdravem Vaše nároky.cz