Pracovněprávní nároky: Nevyplacené bolestné

Spor se zaměstnavatelem Pracovní úraz

Dobry den, syn mel 18.10/pracovni uraz. Malicek leve ruky. Ma ho zlomeny a byl na operaci. Zamestnavatel.s nim vse sepsal. A ted je problem, nezaplatil.mu 14dni co ma platit. A jak.jsem cetla, ma dostavat plat za uraz, kazdy mesic. Nechali ho uplne bez penez. A neni s nema dohoda. Co mame delat. Personalni p. Zahradnikova,tvrdi,ze to dostane po skonceni neschopenky. A neda si vysbetlit, ze nema pravdu. Co ma syn ted delat. Neni s nema vubec rec. Syn musi platit najem a ruzne zavazky, coz neni mozne. Jak postupovat. Dekujeme

Dobrý deň,

čo sa týka náhrady mzdy za prvých 14 dní práce neschopnosti (okrem prvých 3 dní kedy Vám náhradane nenáleží), je splatná spolu so mzdou za príslušné obdobie, teda v nasledujúcom kalendárnom mesiaci po tom jako obdrží zamestnávateľ vašu neschopenku.

Po 14 dňoch vystrieda náhradu mzdy nemocenská dávka v prípade, že ste v pracovnom pomere. Túto dávku Vám už ale nevypláca zamestnávateľ, ale OSSZ, a splatnost je rovnako ako u náhrady mzdy v nasledujúcom mesiaci.

Odporučím Vám vyzvať zamestnávateľa a v prípade neúspechu sa môžete obrátiť na nás.

S pozdravom,