Pracovněprávní nároky: Náhrada mzdy za státní svátek

Státní svátek Spor se zaměstnavatelem Pracovní doba

Dobrý den. Chtěla bych se zeptat, mám se zaměstnavatelem uzavřenou pracovní smlouvu na dobu určitou, pracovní poměr je sjednán na 40 hodin týdně, a mzda je stanovena hodinově. Pracuji od pondělí do pátku. V den, kdy připadne státní svátek na můj pracovní den, jsem doma, do práce nejdu a zaměstnavatel mně náhradu za svátek neplatí. Prý, když mám mzdu stanovenou hodinově a ne měsíčně, tak nemusí. Je to pravda? Moc děkuji za odpověď. S pozdravem I.

Dobrý den. Zaměstnavatel pravdu nemá. Proplacení mzdy Vám ze zákona (§ 115 odst. 3 Zákoníku Práce) náleží i v případě, že pracujete za hodinovou mzdu a svátek připadne na den, kdy byste běžně pracovala.