Pracovněprávní nároky: Vyplacení diet za každý odpracovaný den v Německu

Spor se zaměstnavatelem Ostatní

Dobrý den, Chci se zeptat, jestli zaměstnavatel - zahraniční pracovní agentura v Německu mi musí vyplatit diety za každý odpracovaný den v Německu. Mnohokrát se setkávám s tím, že zahraniční pracovní agentura hradí třeba ubytování, ale nechce mi vyplatit zbytek z nároku na diety. Existuje konkrétní Evropská směrnice, která tuto problematiku upravuje. Děkuji, R.

Dobrý den.

V případě agenturního zaměstnávání nevzniká ze zákona nárok na proplácení stravného, jako je tomu např. u pracovních cest. Z tohoto ohledu by tedy spíše šlo o dobrou vůli zaměstnavatele nebo agentury.

Co se týče Evropské směrnice upravující agenturní zaměstnávání, tak jde pouze o rámcovou úpravu, která neupravuje tyto otázky nijak do hloubky a dietám se tedy nevěnuje.