Pracovněprávní nároky: Zaměstnavatel po chce, abychom si vypsali dovolenou

Dovolená

Dobry den, pracuji v nepretrzitem provozu 12 hodinove smeny. Dva dny denni dva dny volno,dva dny noc dva dny volno.Do prace jdeme naposledy 20.12.2018 zamestnavatel po nas chce aby jsme si vypsali dovolenou na 24.a 25.12.18 zajimalo by me zda muze dekuji

Dobrý den,

obecně platí, že zaměstnavatel čerpání dovolené může určit. Pokud však na den, který je jinak dnem pracovním, připadá státní svátek, nezapočítává se zaměstnanci do dovolené. V případě, že zaměstnanec nepracoval, protože státní svátek připadl na den, kdy měl mít zaměstnanec obvyklou směnu, přísluší náhrada mzdy ve výši průměrného výdělku nebo jeho části za mzdu nebo část mzdy, která mu ušla v důsledku svátku.