Pracovněprávní nároky: Nemám nárok na dovolenou?

Dovolená

Dobrý den,jsem u jednoho zaměstnavatele od 6.11.2017 na dobu určitou do 2.11.2018 /mělo být do 5.11./,když jsem odmítla pokračovat, požádali mě o prodloužení o 3.měsíce a já vyhověla, tzn.do 31.1.2019, teď prý nemám nárok na dovolenou za tyto 3.měs., s tím, že nebudu mít odpracováno 60.dní, jak je to? Budu tam celkem bez přestávky rok a tři měsíce. Druhý dotaz, za 11/2017 dovolená žádná když jde o načatý měsíc? Děkuji

Dobrý den,

došli-li k prodloužení pracovního poměru až do ledna 2019, máte nárok na dovolenou v roce 2018 z odpracovaný celý rok, v lednu 2019 pak za poměrnou část roku a případně převedenou dovolenou z roku 2018. Nejedná se o konec pracovního poměru a vznik nového, ale pouze o prodloužení stávajícího. Tím se odpovídá i na Váš druhý dotaz, listopad jste odpracovala celý a v rámci jednoho pracovního poměru.