Pracovněprávní nároky: Krácení dovolené a její výpočet

Dovolená

Dobrý den, potřebovala bych poradit ohledně krácení dovolené. Jsem pedagogický pracovník a smlouvu mám od 1. 7. 2016 - 30. 6. 2017. Od nového roku do teď jsem byla 81 dní v pracovní neschopnosti kvůli pooperačním komplikacím. V dubnu mi bylo řečeno, že nebudu mít od července prodlouženou pracovní smlouvu, ale že mám i tak nárok na vybrání 20 dní dovolené do konce školního roku. S touto dovolenou jsem počítala, zařídila se podle ní, a proto mě velmi zarazilo, když mi dnes oznámili, že mám nakonec nárok pouze na 6,5 dne. Mohli byste mi prosím poradit, jak se to počítá a zda je výpočet správný? Předem moc děkuji za odpověď.

Vážená paní,

zaměstnanci, který za nepřetržitého trvání pracovního poměru k témuž zaměstnavateli konal u něho práci alespoň 60 dnů v kalendářním roce, přísluší dovolená za kalendářní rok. Za odpracovaný se považuje den, v němž zaměstnanec odpracoval převážnou část své směny; části směn odpracované v různých dnech se nesčítají. Nepracoval-li zaměstnanec, který splnil podmínku stanovenou v předešlé větě, v kalendářním roce, za který se dovolená poskytuje, pro překážky v práci, které se pro účely dovolené neposuzují jako výkon práce, zaměstnavatel krátí dovolenou za prvých 100 takto zameškaných směn (pracovních dnů) o jednu dvanáctinu.