Pracovněprávní nároky: Nárok na dovolenou při odchodu na mateřskou

Dovolená

Dobrý den, od 13.12.2016 jsem na neschopence z důvodu těhotenství.Od 10.3. 2017 přecházím na mateřskou dovolenou.Pracovní smlouvu mám na dobu určitou a to do 31.3.2017.Chci se tedy zeptat zda mam nárok na novou dovolenou z roku 2017.Děkuji za odpověď

Dobrý den,

bohužel v tomto případě nárok na dovolenou nevznikl, jelikož musíte odpracovat minimálně 21 dní v kalendářním roce, abyste měla nárok alespoň na 1/12 z roční dovolené.