Pracovněprávní nároky: Proplacení letenky za zrušenou dovolenou

Dovolená

Dobry den. Prosim o radu. Mel jsem radne nahlasenou dovolenou od unora 2017. Zamestnavatel mi ji k dnesnimu dni zrusil, s tim, ze je hodne prace. Toto jsem akceptoval a hotel jeste stacil bezplatne zrusit. Nemile prekvapeni na me cekalo ve chvili, kdy jsem po zamestnavateli pozadoval zaplaceni nakladu na letenky pro me a pritelkyni. Letenky nebyly pojisteny proti stornu a cela castka cca 9000 tisic propadne jestli na let nenastoupim. Zamestnavatel mi sdelil, ze me letenku proplati v plne vysi avsak u pritelkyne letenky mam smulu a je mu to lito, ale neproplati. Preci nepojede na dovolenou sama. Je mozna vuci tomuto jednani obrana? Zamestnavatel mi zrusi dovolenou a ja platil obe letenky a chce mi zaplatit jen moji? V tu chvili jsem diky rozhodnuti zamestnavatele vyhodil 4500 Kc za druhou letenku? Dekuji za odpoved.

Dobrý den,

změna čerpání dovolené zaměstnavatelem je možná, zaměstnavatel je poté ale povinen nahradit zaměstnanci náklady, které mu bez jeho zavinění vznikly proto, že zaměstnavatel změnil jemu určenou dobu čerpání dovolené. Dá se obecně usuzovat, že takovými náklady může být i zrušená letenka Vaší přítelkyně.