Pracovněprávní nároky: Dovolená pokud pracuji na poloviční úvazek

Dovolená

Pracuji na poloviční úvazek 20 hodin tydne od pondělí do pátku po čtyřech hodinách denně. Mám nárok na dovolenou a v případě že ano v jakém rozsahu? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

pokud pracujete stále na hlavní pracovní poměr, avšak pouze na zkrácený úvazek, na nárok a čerpání dovolená má toto pouze malý vliv. Pokud pracujete 5 dní v týdnu pouze kratší počet hodin, máte stejný nárok stejný počet dovolené jako běžný pracovník, avšak zaměstnavatel Vám proplatí pouze 4 hodiny, které reálně pracujete. Máte tedy právo nejméně na 4 týdny dovolené za kalendářní rok.

Avšak pokud byste pracovala například 2 dny v týdnu 8 hodin, dovolená se Vám krátí na 8 dní dovolené za rok.