Pracovněprávní nároky: Nárok na proplacení dovolené

Dovolená

Dobrý den , jsem invalidní III. stupně a pracuji v chráněné dílně na šest hodin. Každý měsíc musím na jednu až dvě kontroly k lékařům protože mě hlídají pro mnohočetný myelom a účetní mi sdělila že pracuji na šest hodin a tím pádem nemám nárok na proplacení vše si musím nadělávat děkuji za odpověď s pozdravem Ladislav Lendranič

Dobrý den,

v tomto případě záleží na tom, jakou smlouvu jste s chráněnou dílnou podepsal. V případě dohod nenáleží zaměstnanci dovolená, pokud to není přímo sjednáno v předmětné smlouvě. V případě HPP Vám náleží proplacení nutné dovolené k absolvování vyšetření.