Pracovněprávní nároky: Nárok na dovolenou ve zkušební době

Dovolená

Dobrý den,pracuji u zaměstnavatele na dobu určitou,tzn na jeden rok. Po dvou měsících chci odejít. Jsem ve zkušební době.Mám nárok na dovolenou?

Dobrý den,

aby bylo možno čerpat dovolenou je nutné odpracovat alespoň šedesát dní. Pokud 60 dní odpracováno nebylo, máte nárok pouze na jednu dvanáctinu roční dovolené za každých 21 odpracovaných dnů. Pokud pracujete u zaměstnavatele méně než 1 rok, náleží Vám pouze část dovolené - jedna dvanáctina roční dovolené za každý měsíc pracovního poměru.