Pracovněprávní nároky: Proplacení dovolené po ukončení pracovního poměru

Dovolená Ukončení pracovního poměru

Dobrý den, Přítel měl nárok na dovolenou a nevycerpal ji, měl v červenci kdy ukončila pracovní poměr jednu směnu,dostal ale vyplatí za minuly měsíc ale nebyla proplacena dovolená. Kdy musí být proplacena dovolená? Ještě tento měsíc nebo příští?

Dobrý den,

pokud zaměstnanci ke dni skončení pracovního poměru zbude dovolená, zaměstnavatel by ji měl proplatit v nejbližším výplatním termínu následujícím po skončení pracovního poměru, a to spolu s poslední mzdou a případně odstupným, pokud na něj vzniká nárok.

Pokud se setkáte s potížemi při vymáhání finančního nároku, neváhejte si zadat případ k bezplatnému posouzení zde : https://www.vasenaroky.cz/zadat-pripad