Pracovněprávní nároky: Nárok na proplacení nevybrané dovolené

Dovolená

Jsem plně invalidni, pracuji u bezpečnostní agentury jako vrátný. Mam směny 2 dny práce 3dny volno. Z toho důvodu jsem nemusel čerpat dovolenou. Mam právo na jeji proplacení? Děkuji za odpověď. M. J.

Dobrý den,

I v případě kratšího úvazku máte právo na placenou dovolenou, ve Vašem případě se bude jednat o počet dní, které byste odpracoval za 4 týdny, zhruba tedy 11 dní za rok. Právo na proplacení dovolené však vzniká pouze v případě, že ukončíte pracovní poměr. Do té doby máte maximálně nárok na převedení dovolené na další rok.