Reklamace/e-shopy: Dovoz auta z Německa přes třetí osobu

Koupě automobilu

Dobrej píšu ohledně nedávno koupeného auta přez třetí osobu které jsem dal předem veškeré peníze na pořízení auta z Německa který měl auto prohlédnou a ověřit historií auta.Auto mi předal S tim ze je v pořádku S tim ze jsem ho dal do forda na kontrolu a zjistil jsem že je auto bourane a stocene o 40 000km spátky, auto chci vrátit ale zatím se nedaří nevím zdali mám právo to chtít od třetí osoby která mi auta vlastně předala,nemám sním žádnou smlouvu jen podepsaný doklad že jsem mu předal peníze na dané auto,auto teď na víc není pojízdné jelikož auto i kdyz je ještě v záruce na danou věc tak ford věc na záruku nespraví zdůvodů stoceni km,záruka padá nevím už co S tim děkuji předem za odpověď Matejka

Dobrý den.

Ve Vašem případě záleží zejména na dohodě a podmínkách koupě ujednaných s třetí osobou a specifikaci požadovaného vozidla, případně obsahu kupní smlouvy. Z Vámi uvedených informací bohužel není zcela zřejmé, zda jste tuto třetí osobu pouze zmocnil k zakoupení konkrétního Vámi vybraného auta či se mělo jednat o zprostředkování koupě na základě dohody. Pokud auto nemá vlastnosti, jaká stanoví smlouva či uvádí prodejce je možné podat žalobu k soudu a domáhat se přiznání práva z vadného plnění v podobě odstoupení od smlouvy a vrácení peněz.

S pozdravem

Vašenároky.cz