Pracovněprávní nároky: Hodinová výpověď

Ukončení pracovního poměru

dobry den, prosim vas dostal sem vipoved dohodou na tlakem mel sem smlouvu na dobu urcitou na dobu 2019. do 30.11 protoze midali utok verejniho cinitele bez podkladu dali mi hodinovou vipoved ten pan tvrdi bez policie a doktora protoze skutecnost je opak mam s vedki ze se to neudalo

Dobrý den. Okamžitou výpověď v souvislosti s Vaší situací můžete dostat pouze v případě, že byste byl pravomocně odsouzen pro úmyslný trestný čin k trestu odnětí svobody na dobu delší než jeden rok.

Problém ovšem spočívá ve skutečnosti, že jste uzavřel výpověď dohodou. Tu dle zákona nemůžete být nucen uzavřít, avšak pokud jste ji již podepsal, tak je výpověď platná.

Jedinou možností by v tuto chvíli bylo bránit se tím, že vzhledem k nátlaku nešlo o právní jednání, a že je taková dohoda pouze zdánlivá (jednoduše řečeno, že dohoda není platná, protože jste ji podepsal pod nátlakem). To už by však bylo dále na posouzení soudem, jelikož s tím zaměstnavatel souhlasit pravděpodobně nebude.