Pracovněprávní nároky: Invalidita a diskriminace zaměstnance

Invalidní důchod

Dobrý den chtěla bych se vás zeptat.jsem po rakovině prsu a po roce mám ukončenou neschopenku a daný důchod 3.stupně na rok.Cítim se dobře žádné problémy nemám a zaměstnavatel mi chce dát výpověď že svou práci nezvládnu ale já takový pocit nemám a zdá se mi to jako diskriminace a navíc jsem samoživitelem.děkuji za pomoc markéta

Dobrý den,

o diskriminaci se v tomto případě nejedná, neboť zaměstnavatel je povinen postupovat na základě zjištění Vašeho lékaře.

Jestliže Vám tedy přiznal invaliditu 3. stupně, pak byste měla jeho pokyn dodržovat a do zaměstnání nenastupovat a pobírat invalidní důchod, i když Váš osobní pocit je odlišný.