Pracovněprávní nároky: Invalidní důchod II.stupně a dvanáctihodinové směny

Invalidní důchod

Dobrý den, mám přiznaný invalidní důchod II. stupně a pracuji na zkrácený 0,5 úvazek. Mohu odmítnout dvanáctihodinové směny a trvat na osmihodinových? V pracovní smlouvě mám uveden pouze rozsah 20 hodin týdně. Děkuji.

Dobrý den,

pracovní dobu rozvrhuje zaměstnavatel. O změně Vás musí informovat alespoň 2 týdny předem, pokud jste si nedomluvili dobu kratší. Trvat na kratších směnách lze v případě, že máte od lékařky uvedené maximální délku směny, kterou jste schopna vykonávat.