Reklamace/e-shopy: Koupě ojetého vozu

Koupě automobilu

Dobrý den, v květnu tohoto roku jsem koupila ojetý vůz v autobazaru. Při prodeji mi bylo sděleno, že vůz má nové rozvody a po motorové stránce je kompletně zkontrolovaný, včetně výměny oleje atd. Zničehonic začala blikat kontrolka motoru, zdá se, že motor jede na tři válce a ihned se nebezpečně přehřívá. Vypadá to na prasklé těsnění pod hlavou. Jak mám postupovat při reklamaci v autobazaru a mám nárok požadovat zaplacení opravy? Děkuji za odpověď

Vážená

Ve Vašem případě je třeba posoudit, co bylo sepsáno v kupní smlouvě, popř. předávacím protokolu. U ojetých aut je možné, že závada nastala z prostého opotřebení materiálu. V případě reklamace je třeba doložit, že předmětná vada na vozidle musela být prodejci známa již při prodeji, popř. že se na voze již tato vada vyskytovala.

S pozdravem, Vaše nároky