Pracovněprávní nároky: Krácení pracovního úrazu zaměstnavatelem

Pracovní úraz

Dobrý den, můj dotaz se týká krácení o 20% prac.úrazu zaměstnavatelem. Prac úraz-uklouznutí po mokré podlaze. Pracuji v zařízení zdrav.typu.na hernách máme koberce-zaměstnavatel se vyjádřil-tolerujeme chůzi bez obutí po koberci-v době ukládání dětí ke spánku na balkon musím otevřít dveře na chodbu, kde máme hned vedle dveří prac.obuv a přenést dítě na balkon. Uklizečka vytřela v dobu ukládání-kdy se obyčejně a logicky nevytírá. Neoznámila ani neoznačila mokré lino. Uklouznutí a pád způsobil poranění, vyžadující Pn a léčení.nesouhlasím s krácením. Mohu se nějak bránit. Mj.zápis o úrazu mi dali po 3 urgencích. Neměla sem možnost vyjádření.děkuji

Dobrý den,

pokud není možné se se zaměstnavatelem dohodnout, nezbývá než svůj nárok na uhrazení nároků vzniklých při pracovním úrazu uplatnit soudní cestou. V rámci řízení potom bude nutné prokázat, že z Vaší strany byla dodržena všechna pravidla a pokyny zaměstnavatele pro bezpečnost a ochranu zdraví při práci.

S pozdravem, Vaše nároky.cz