Bydlení: Mám příspěvek na bydlení, mohu žádat proplacení opravy spotřebiče?

Pronajatý byt

Dobrý den, bydlím v nájemním bytě a rozbila se vestavěná trouba. Byt má cca 52m², takže opravy do cca 52 tisíc ročně jdou na mě. Protože žiji jen s dětmi a mám příspěvek na bydlení, mohu doložit doklad od platby za opravu k proplacení od odboru nepojistných dávek? Co když bude oprava stát 4 tisíce, na to opravdu nemám. Děkuji moc za odpověď.

Dobrý den,

jestliže Váš byt má 52m², jdou k Vaší tíži drobné opravy pouze do limitu 5.200,- Kč/ročně. Částku ve výši 100 kč/m² ročního limitu stanovuje vládní nařízení. Oprava trouby však pod charakteristiku drobných oprav spadá, a proto budete k její opravě do výše uvedeného limitu povinna. Co se týče o proplacení provedené opravy, můžete požádat o mimořádnou okamžitou pomoc úřad práce, který by Vám mohl příspěvek na nákup nebo opravu předmětů dlouhodobé potřeby poskytnout.

Zpět do Bydlení