Pracovněprávní nároky: Manžel nedostal jiné náhrady

Pracovní úraz

Dobrý den, manžel utrpěl pracovní úraz (zhmoždění kolene), od 1.11.2018 byl v PN, tu ukončil 23.11. Zaměstnavatel mu proplatil ale v plné výši pouze 14 dní, zbylých 9 dní zaplatil jako nemoc (tedy podstatně méně). Žádné jiné náhrady manžel nedostal. Myslím, že to tak není v pořádku. Děkuji za odpověď. I. L.

Dobrý den,

za první tři dny v pracovní neschopnosti nenáleží zaměstnanci žádná náhrada. Od čtvrtého do čtrnáctého dne pracovní neschopnosti vyplácí zaměstnavatel zaměstnanci náhradu mzdy. Od 15. dne pracovní neschopnosti přísluší zaměstnanci nárok na nemocenskou, kterou vyplácí ČSSZ. Jednotlivé náhrady se ovšem krátí podle redukčních hranic, stanovených zákonem.