Pracovněprávní nároky: Minusové hodiny, pokud o svátku nepracuji

Státní svátek

Dobry den mame smenny provoz a pokzd svatek vyjde na pondeli a mame volno zamestnavatel nam pocita minusove hodiny a musime si to napracovat dalsi mesic i presto,ze jsme pocet stanovenych prac.dnu i hidin odpracovali. Viz. Duben 2018 20x8=160h +1 svatek podle zamestnavatele mame mit fond hodin 168 a i kdyz je zavreno a nemuzene do prace jsme v minusu 8 hodin.Je toto jednani spravne?

Dobrý den,

postup zaměstnavatele se nám jako správný nejeví, pokud přes státní svátek pracujete, náleží Vám náhradní volno nebo mzda + příplatek. Pokud nepracujete, náleží Vám náhrada mzdy, jako kdybyste v práci byli.

S pozdravem Vaše nároky.cz