Pracovněprávní nároky: Na noční směně pracuji sama

Pracovní doba Ostatní

Dobrý den. Pracuji v sociálních službách ve dvanácti hodinových směnách. Na noční směně pracuji sama. Mám nárok na zaplacení celých dvanácti hodin

Dobrý den,

ve vašem případě záleží na tom, zda se jedná či nejedná o práci, kterou nelze přerušit a jak jsou ve Vašem případě stanoveny přestávky v práci na jídlo a oddech. Pokud vykonáváte práci, která nemůže být přerušena, musí Vám být i bez přerušení provozu nebo práce zajištěna přiměřená doba na oddech a jídlo, přičemž tato doba se bude počítat do výkonu práce a náležela by Vám mzda za celých 12 hodin. Pokud se však o takovou práci nejedná, má zaměstnavatel povinnost poskytnout Vám alespoň jednu přestávku po 6 hodinách nepřetržité práce v délce 30 minut, přičemž tato přestávka se nepovazuje za výkon práce a proplaceno byste měla pouze 11,5 hodin.