Zdraví: Nárok na bolestné při pádu dcery z klouzačky

Odškodnění za úraz

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat zda máme nárok na bolestné. Byla jsme s dcerou 2,5 roku v herničce a dcera vypadla za jízdy z klouzačky-tobogán a má zlomenou kliční kost. U nehody jsem byla,ale nestihla jsem zasáhnout.Majitelce jsem volala a po poradě s našim fin.poradcem řekla,že od ní požadujem bolestné. Na to mi paní řekla že nemáme na nic nárok,protože je pojištěná jako kavárna a že má v herním řádu,že si za děti odpovidaj rodiče samy a ze klouzačka má certifikat o bezpečnosti. Nicméně klouzačku z herny odstranila a mam pisemne svědectvi 18 dalsich maminek,ze klouzacka byla nebezpecna a jsou rády ze je z herničky pryč. Předem děkuji za odpověd, K.

Dobrý den,

Občanský zákoník stanoví v § 2958 že: „při ublížení na zdraví odčiní škůdce újmu poškozeného peněžitou náhradou, vyvažující plně vytrpěné bolesti a další nemajetkové újmy“. Nárok na bolestné obecně vzniká vůči škůdci, jenž je za způsobenou újmu odpovědný. Výše nároku je následně nutné vyčíslit na základě lékařského posudku. Existence odpovědnostního vztahu bude záležet na konkrétním skutkovém stavu, který je potřeba ke kvalifikovanému posouzení podrobně znát. Obecně se však provozovatel nemůže zprostit odpovědnosti uvedením v herním řádu, že jsou za děti odpovědni rodiče. Bohužel však bude složitější prokázat, že děti dodržely všechny bezpečnostní pokyny a nemohou si tak za zranění alespoň částečně i samy.

S pozdravem

Vašenároky.cz

Zpět do Zdraví