Zdraví: Nárok na odškodnění z pojistky školy

Úraz ve škole

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda má syn nárok na odškodnění z pojistky školy, když si při pádu ze schodů ve škole poranil kotník - již dva týdny má berle, doma bude asi 3 týdny. Údajně jsou svědci, že po schodech běžel a"bral je po dvou", tedy jednal v rozporu se školním řádem. Také úraz se zapsal až po mé urgenci, jelikož na chodbě nikoho z učitelů syn neviděl, byl rád, že dokázal vstát, a odpajdal. Ještě týž den ale byl v nemocnici. Děkuji.

Dobrý den,

je možné si nechat vypracovat lékařský posudek, na základě kterého by byla určena výše náhrady za bolest „bolestné“ a předat jej škole, která by jej měla dále postoupit své pojišťovně. Váš nárok na odškodnění však můžou ohrozit údajní svědci a není jisté, zda Vám bude nárok na odškodnění přiznán.

Zpět do Zdraví