Pracovněprávní nároky: Nárok na odstupné po rozvázání pracovního poměru

Odstupné

Dobrý den, prosím o informaci.Manžel po roční nemocenské dostal částečný invalidní důchod. Pokud s nim zaměstnavatel rozvaze pracovní poměr,vzniká zde nárok na odstupné ?U firmy pracoval 15 let a nemoc nebyla způsobena následkem úrazu ani nemoci z povolání. Děkuji za odpověď.

Vážená paní

V takovémto případě nedochází k nároku na odstupné, neboť lze předpokládat, že by Váš manžel dostal výpověď z důvodu § 52 písm. e) zákoníku práce, který ve spojení s § 67 zákoníku práce takovéto právo nezakládá