Právo na vaší straně

Pracovněprávní nároky: Nárok na odstupné při pobírání starobního důchodu

17.10.2018

Nárok na odstupné

Dobrý den,ráda bych se zeptala: manžel od 08/2018 pobírá starobní důchod,dál pracuje na původní smlouvu, 31.12.2018 budou jeho místo rušit, má nárok na odstupné? Děkuji za odpověď P.

Dobrý den

Nárok na odstupné ze zákona upravuje Zákoník práce, který stanový že zaměstnanci, u něhož dochází k rozvázání pracovního poměru výpovědí danou zaměstnavatelem z důvodů uvedených v § 52 písm. a) až c) náleží odstupné. Zrušení pracovního místa lze, za určitých případů, považovat za organizační důvody při které náleží nárok na odstupné.

S pozdravem,

Vaše nároky.cz

Dnes jsme pomohli vyřešit již 12 případů
Dnes se k nám registrovalo 30 klientů