Pracovněprávní nároky: Nárok na odstupné při výpovědi pro nadbytečnost

Nárok na odstupné

Dobrý den, zaměstnavatel se chystá mně dát výpověď z důvodu nadbytečnosti, nastoupila jsem do práce 18.10.2017, mám nárok na odstupné ve výši dvojnásobku průměrného výdělku, ikdyž se zaměstnavatel pokusil mi dát výpověď s datem 18.10.2018 děkuji za odpověď

Dobrý den,

jelikož pracovní poměr (dále „PP“) trvá až do uplynutí výpovědní doby a výše odstupného se odvíjí od doby trvání PP, byla-li Vám doručena výpověď v říjnu 2018, přičemž PP vznikl v říjnu roku 2017, skončí PP až s koncem prosince 2018. PP tak celkem trval více než rok, a proto bude zaměstnanci náležet odstupné ve výši dvojnásobku průměrné měsíční mzdy nebo platu.

S pozdravem,