Pracovněprávní nároky: Nárok na odstupné při zdravotních problémech

Nárok na odstupné

Dobrý den ,Jsem ve firmě od r.2002. Nyní mám invalidku 2.st. Ze zdravotních duvodu budu nucen odejít,a ,najít si jinou práci. Mám nárok na odstupné,pokud mně výpovědˇ dá zaměstnavatel. Jsem r.nar.1957. Děkuji Vám , za případnou odpovědˇ. Volek

Dobrý den,

zde záleží na tom, zda jsou zdravotní problémy způsobeny nemocí z povolání nebo pracovním úrazem, pokud ano, nárok na odstupné vzniká až do výše 12ti měsíčních platů. Pokud jsou však zdravotní komplice způsobené něčím jiným, nárok na odstupné bohužel nevzniká.

S pozdravem Vaše nároky.cz