Pracovněprávní nároky: Nárok na odstupné při změně pracoviště

Ukončení pracovního poměru Pracovní smlouva

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat zda mám nárok na odstupné(jak vysoké),když zaměstnavatel stěhuje prodejnu na jiné místo a já bych ukončila pracovní poměr(výpověď) z důvodu, že toto nové místo mi nevyhovuje a proto nechci být dále jeho zaměstnancem(17 let).

Dobrý den,

zde záleží na tom, jak máte v pracovní smlouvě sjednané místo výkonu práce. Pokud máte místo výkonu práce sjednáno tak, že do něj lze zahrnou i novou prodejnu, není možno se odstupného domoci. Pokud však máte místo výkonu sjednáno tak, že se váže pouze k Vaší bývalé prodejně, v případě nesouhlasu s novým místem výkonu práce Vám nebude moci zaměstnavatel přidělit práci v souladu s pracovní smlouvou. Bude Vám tedy příslušet náhrada mzdy ve výši průměrného výdělku po dobu, než dojde k rozvázání pracovního poměru výpovědí ze strany zaměstnavatele z organizačních důvodů a po skončení tohoto pracovního poměru Vám bude náležet rovněž odstupné.