Pracovněprávní nároky: Nárok na odstupné s 2 měsíční výpovědní lhůtou

Nárok na odstupné

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat. Pracuji 1 rok ve firmě, kde mi dali k 31.8.2018 výpověď a 2měsíční výpovědní lhůtu. Zaměstnavatel mi řekl, že nemám nárok na odstupné.

Dobrý den,

bohužel nepíšete, z jakého důvodu jste výpověď dostala. Obecně platí, že nárok na odstupné vzniká, pakliže jste dostala výpověď z organizačních důvodů, a to zejm. ruší se zaměstnavatel nebo jeho část, přemísťuje se zaměstnavatel nebo jeho část, stanete se nadbytečnou vzhledem k rozhodnutí zaměstnavatele nebo příslušného orgánu o změně jeho úkolů, technického vybavení, o snížení stavu zaměstnanců za účelem zvýšení efektivnosti práce nebo o jiných organizačních změnách.