Pracovněprávní nároky: Nárok na podporu v nezaměstnanosti

Podpora v nezaměstnanosti

Dobrý den prosím o pomoc , posledních 8 let jsem pracovala na HPP v srpnu jsem o práci přišla na UP jsem se nepřihlašovala hned jsem nastupovala do jiné práce ale bohužel jsem zjistila že ta nová práce je na mě fyzicky velmi náročná a tak jsem dala výpověď ve zkušební době . Prosím Vás mám nárok na podporu když jsem výpověď dala já ? Děkuji za odpověď

Dobrý den,

nárok na podporu v nezaměstnanosti máte. Avšak v případě, že jste ukončila pracovní poměr sama, tato podpora je nižší - po celou dobu jen 45 %. Navíc se ještě definují závažné důvody pro ukončení zaměstnání - https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2004-435#cast1 § 5 c .