Pracovněprávní nároky: Nárok na stravenky při práci z domu

Nárok na stravenky

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda při práci z domu (home office) je nárok na stravenky, nebo je to na vůli zaměstnavatele. Děkuji

Dobrý den,

odpověď není zcela jednoznačná. Stravenky jsou totiž zaměstnanecký benefit, o jehož zavedení rozhoduje zaměstnavatel, nemá tedy ze zákona přímo povinnost je zavést. Nicméně pokud u Vás stravenky zavedené jsou (pracovníci na směnách stravenky dostávají) a vy máte klasickou směnu sjednanou v rámci HO, máte na stravenky taktéž nárok. Detailnější odpověď na Vaši odpověď naleznete nejspíše v kolektivní smlouvě u Vašeho zaměstnavatele. Doufám, že jsem Vám odpověděl na Váš dotaz a přeji hezký den.